Masabaşı Oyununuz Okey Artık Bilgisayarlarınızda
25
Kasım
2014

slide2

Okeyindir.NET – Türk insanlarının en çok oynadığı oyunların başında okey oyunu gelmektedir. Okey oyunu en az iki en az 3 kişi ile oynayabileceğiniz toplu oyunlarda oldukça eğlenceli geçen bir oyundur. Bu oyun yaşlısı genci kadını erkeği herkes tarafından muhakkak bilinmektedir. Bu oyunumuz tamamen ücretsiz bir hizmettir. Bu oyun ile geçirilen hoş vakitler muhabbetler insanların en çok tercih edilen oyunu olmasının nedenlerindendir. Bu oyun normalde 4 adet ıstaka ve taşlar ile oynanmaktadır. Istaka üzerine taşları dizerek oynanır oyunumuz içerisinde sizlere başarılar dileriz okey indir.

MASA BAŞI OKEY OYUNUNUZ NEDİR?

İndir artık bilgisayar ortamlarında da oynayabileceğiniz bu oyun tıpkı gerçek gibi oynananlar tarafından çok beğeniliyor. En çok uzakta ki bir arkadaşınız ile tıpkı aynı masadaymış gibi okey oynayabilir isterseniz eğlenceli muhabbetlerinizi de yapabilirsiniz. Okey oyunu her ne kadar bir eğlence oyunu olsa da bir bakıma bir mantık oyunudur. Taşları takip ederek elinizde ki taşlar ile perler yaparak oynayacağınız bu oyun akıl yürütme ile de oldukça yakından ilgilidir.

Kalitenin gerçek adresi olan site üzerinden okey oyna linkine tıklayarak başlayacağınız oyun tıpkı gerçek oyunda ki gibi kurallara sahiptir. Bilgisayar taşları karıştırma ve dağıtma görevini oyun başlayınca yapar herkese taşlarını dağıtır. Taşların dizilimin de ise belli başlı kurallar vardır. Amaç her zaman per yapmaktır. Per en az 3 taşın kurallı olarak yan yana getirilmesi ile yapılır. Okeyde 4 farklı taş rengi vardır. Bu renkler kırmızı siyah mavi ve sarıdır. Bu taşlardan örneğin kırmızı 3 ikişer adet vardır.

MASA BAŞI OKEY NASIL OYNANIR?

Yani her taşın bir eşi bulunmaktadır. Yapacağınız perlerde aynı renk taşlar birbirini takip eden sayılardan oluşturulur. (kırmızı 3 kırmızı 4 kırmızı 5 kırmızı 6) . Aynı renk olmasının yanında farklı renkten aynı sayıları da yanyana getirerek per oluşturabilirsiniz. (kırmızı 6 mavi 6 siyah 6 sarı 6). Perlerinizi eksiksiz yaptığınız anda bir taşınız açıkta kalır. Eğer bir taşınız kaldı ise bu taşı ortada bulunan kapalı dizinin üstüne koyarak oyunu bitirebilir kazanabilirsiniz. Eğer okey taşınız (yerde açık olan taşın bir üst sayısı aynı renk) boşta ise yerde açık olan taşın üstüne atar ve okey atmış olursunuz bu da iki kat sayı düşmenizi sağlar.

Masabaşı Oyununuz Okey Artık Bilgisayarlarınızda evet yanlış duymadınız masa başında okeyin keyfini artık bizimle yaşayacaksınız sizleride aramızda görmekten mutluluk duyuyoruz.

Diğer bir husus ise okeyinizin renkli veya renksiz oynanacağı hususudur. Bu karar masa sahibi tarafından alınır. Eğer renkli okey oynanacaksa siyah veya kırmızı taş ile bitme durumunda karşı takımdan 4 puan düşürülür. Eğer renksiz oyun ise herhangi bir renk ile bitme durumunda 2 puan düşürülür. Masa  üstü okey sahibi ayriyeten kaç puan üzerinden düşüleceğini de kendi kararlar ve önüne gelen ayarlar sekmesinden dilediği sayıyı seçer. Oyunun göstergeli veya göstergesiz olmasını da masa sahibi seçer. Göstergeli oyunda yere açık olarak konulan taşın bir diğer eşi dağıtılırken size gelirse göstererek gösterge yapabilir ve rakip oyunculardan puan düşmesini sağlayabilirsiniz.

İNDİRMEK İÇİN TIKLA veya Okey Oyna

2 Comments to "Masabaşı Oyununuz Okey Artık Bilgisayarlarınızda"
  1. Hakan Fırıncı dedi ki:

    masa başı oynan okeyler arasında bence en iyi okey oyunlarından biri

  2. Recep dedi ki:

    Hakanın sözlerine katrılıyorum uzun zamandır oynuyorum burada begenerek severek

Leave a Comment