Renkli Okey Nasıl Oynanır
26
Kasım
2014

1

RENKLİ OKEY NEDİR

renkli okey oyunu normal okey oyunlarından farklı bitişte puan farkının olmasıdır oyunu renkli bitirdiğiniz zaman daha çok puan kazanıyor ve puan kaybettiriyorsunuz rakiplerinizi renkli okey oynama konusunda ikna etmeniz gerçekten zor olacaktır. renkli okey indir programı sayesinde de renkli okey oyununu masa üstünüzde bulundurup sitemize bağlanmadan masa üstünüzde bize ait olan logomuz ile renkli okey oyna imkanı yakalaya bileceksiniz. yazmış olduğumuz makale sayesinde bir çok insan renkli okey nedir sorusunu kafasından atmıştır diye düşünüyorum.

Renkli okey kuralları ile ilgili olarak ta bahsetmem gereken bir durum yok çünkü renkli okey kuralları normal okey kuralları ile aynıdır. Yapmanız gereken çok basittir renkli okey genel salon kısmına bağlanıp hemen oyunu oynamaya başlamaktır. ve ayrıca renkli okey ekşi sözlük kısmından da renkli okeyin tarihçesine baka bilir araştırma yapa bilirsiniz.

RENKLİ OKEY NASIL OYNANIR

Renkli okey oyunumuz sayı düşümüne bağlı olarak renkli veya renksiz okey olmak üzere iki çeşit vardır. Bu çeşitlerden renkli okey olanın oyunu şu şekilde oynanır.

– Renkli okey oynarken sayı düşme yöntemi kullanılmaktadır. İstenilen sayıdan başlayarak aşağıya kadar kaybedenlerden sayı düşülür sayısı en dibe ulaşan oyunu kaybetmiş olur.

– Renkli okey oyunumuz içerisinde kırmızı ve siyah taşlar ile oyunu bitirdiğiniz zaman 2 kat puan kaybı eklemiş olursunuz rakiplerinizin hanesine.

– Renkli okey oyununda eşli oynamayı ele alacak olursak eşlerden biri kırmızı yada siyah ile bittiği zaman biliyorsunuz bunlar renkli taşlar o zaman rakiplerin hanesinden 2 kat yerine 4 kat puan düşüşü uygulanacaktır.

-Renkli okeyde bir başka puan olarak düşüş gösterge ile olmaktadır oyun içerisinde gösterge olsun mu olmasın mı sorularına oyun başlamadan önce yanıt vermeniz gerekmektedir bu sebeple oyuna başladığınız zaman göstergeli olursa taşların dağılımında sıra size geldiği zaman ilk taş atımında taşı atmadan göstergeyi rakiplerinize gösteriyorsunuz ve bu şekilde rakiplerinizin hanesine 1 puan eklenmiş olmaktadır. Eğer oyuna başlarken gösterge olmasın demişseniz göstergenin bir hükmü kalmıyor sıradan bir taş olarak geçerli olmaktadır.

İNDİRMEK İÇİN TIKLA veya Okey Oyna

Comments are closed.