okey indir

Online 101 Okey

Okey oyunundan sıkılanlar için okeyin birden fazla türü vardır. 101 okey bu çeşitlerden sadece bir tanesidir. 101 oyunu, en az dört kişi ile birden fazla el olarak oynanır. 101 oyununun normal okeye göre bazı kuralları vardır.

101 Okey Oyna

Normal okeyde taşları dağıtmadan önce beşerli dizerken, 101 okeyde taşlar yedişerli dizilir. Dağıtacak kişi normal okey oyunundaki gibi önce okeyi açar, daha sonra dağıtmaya başlar. Herkesin elinde yirmi bir adet okey taşı bulunmalıdır. Eli dağıtanın sağında oturan kişide ise yirmi iki taş olur ve oyunu ilk taşı atarak bu kişi başlatır.

101 okey oyna
101 okey oyna

101 Okey Oyunu

101 okeyde amaç, elinizdeki per yaptığınız sayıların toplamının 101’e denk ya da büyük olması gerekir. Aksi takdirde ortaya açamazsınız. Bütün sayıların toplamak zor geliyor ise üçlü perlerin ortasını toplayarak başlayabilirsiniz. Üçlü perlerin ortaları otuz dördü verdiği zaman eliniz açar. Siz ya da bir başkası elini yere açtıktan sonra, bir sonraki oyuncuya attığı taşa dikkat etmelidir. Çünkü yerdeki perlere işleyen herhangi bir taş atmanın cezası vardır. Oyunda herkes ellerini açtıktan sonra yere en çok işleyerek bitmek önemlidir. Çifte giderseniz elinizde en az beş adet çiftinizin olması lazımdır. Çift açanlar, yere per indiremez, ellerindeki sayıları başkalarının açtıklarına işlemek zorundadır. Oyun sonunda elinde en az sayıyı bırakmak önemlidir.

101 Okey İndir

Katlamasız oynanan 101 okeyde, oyuncular bir önceki elde açılan elin değerine bakmaksızın elleri 101 okey indir yaptığında yere açabilirler. Katlamalı 101 okeyde durum farklıdır. Bir önceki kişinin açtığı sayının en az bir üstü olmadan el yere açılamaz.

101 okeyde, bir sonraki oyuncuya atılan okey taşı 101 ceza puanına sebep olur. Bu yüzden okey atmadığınızdan emin olun. Bir sonraki oyuncuya atılan taşın yerdeki açılmış perlere işlemesi halinde yine 101 ceza puanı yersiniz. Eğer eliniz 34’e tamamlanmadığı halde ortaya açmışsanız, yine 101 ceza puanı yersiniz. Yere okey koyduğunuzda, başka birinde sizin okeyinizi koyduğunuz taş var ise elini açtığı zaman okeyinizi alabilir bu da size yine 101 ceza puanına sebep olabilir.

Bedava Oyna

Dilerseniz okey oyunumuzu bedava okey sayfamız üzerinden hemen bedava oynamaya başlaya bilirsiniz. Üstelik hiçbir şekilde sizlerden ücret ve benzeri birşey teklif edilmemektedir.

Online 101 Okey
5 (100%) 1 vote[s]

Bir önceki yazımız olan 4 Kişilik Okey Oyna başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Kaliteli Okey Yükleme Sitesi.


2010'Yılından beri okey indirme ve eşli okey oyna sitesi olarak hizmet vermekteyiz. Eskiden olduğu gibi popüler okey oyununu hizmetinize sunmaya devam eden okey indirme sitemiz. Sizlere bedava, canlı, online, ücretsiz okey indirme ve okey oynama hizmeti vermeye devam etmektedir. Ayrıca sitemizde okey oynarken isterseniz sohbet ede bilme imkanıda yakalarak radyoda dinleye bilirsiniz.

© 2010 - 2019 Sitemizin Tüm Hakları Saklıdır.