okey indir

Üye Olmadan Okey

Üye olmadan okey, Çok uzun zamandır oldukça popüler bir masa oyunu olan okey, günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte sanal ortamlarda da çok popüler hale gelmiş, oynamak için masaya, taşlara ve başka oyuncular bulma bağımlılığını bitirmiştir. Artık insanlar çeşitli web sitelerinde veya telefon uygulamalarında ister yapay zekâ ile ister gerçek kişiler ile diledikleri an ve mekânda okey oynayabilmektedirler. Üye olmadan okey oynamak için, kişiler ister üye olarak ister ziyaretçi olarak oyun odalarını kullanabilmektedirler. Genellikle pek çok uygulama ve web sitesinde, üyelik gerekmektedir ve bu kişilerin pek çok bilgilerini verdiği uzun ve sıkıcı bir süreçtir. Ancak bazı web siteleri ve akıllı telefon uygulamalarında, üye olma zorunluluğu olmayıp, kişiler misafir oyuncu özeliği ile istedikleri kadar okey oynayabilmektedirler. Üye olarak ve olmadan oynanan oyunların her ikisinde de, kişiler oyunlarını bir sohbet ortamı içerisinde oynarlar ve diğer oyuncularla konuşup yeni arkadaşlar edinebilirler. Eğer oyun oynadıkları sayfayı beğenip daha fazla özellikten faydalanmak isterlerse, o zaman üye olmayı seçebilirler.

Üye Olmadan Okey Nasıl Oynanır

Kişiler okey oyununu ister masada ister sanal ortamda, ister gerçek kişilerle ister yapay zekâyla, ister üye olarak ister üye olmadan oynayabilirler ve hepsinde aynı temel prensipler ve kurallar geçerlidir. Okey oyunu, en az 2 kişi en fazla 4 kişiyle oynanmaktadır. Sanal ortamda genellikle oyuncu sayısı tamamlanabildiği için 4 kişilik oynanmaktadır. Oyunda temel prensip, okey taşlarını ıstakaya oyun kurallarına uygun bir şekilde dizmeyi ilk olarak tamamlamaktır. Bunu ilk başaran oyuncu, oyunu kazanmış olur. Okeyde toplam 106 taş bulunmaktadır. Bu taşlardan 104 tanesi 4 farklı renkte 1’den 13’e kadar sayıların yazılı olduğu taşlardır. Taşlardan 2 tanesinde ise herhangi bir sayı yazmamaktadır ve renkli değillerdir. Bu iki taş, sahte okey taşları ya da joker taşları olarak adlandırılmakta ve diğer taşların yerine geçebilmektedir. Oyun, fazla taşı olan kişinin dizilimi yapıp bir taşını sağdaki ıstakanın sahibi oyuncuya vermesi ile başlar ve bir kişi taş dizilimini tamamlayana kadar devam eder.
Hemen Oynamak İçin Tıkla
Hemen Oynamak İçin Tıkla

Bir önceki yazımız olan Online Okey Oyna başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Kaliteli Okey Yükleme Sitesi.


Eskiden olduğu gibi popüler okey oyununu hizmetinize sunmaya devam eden okey indir sitemiz. Sizlere bedava, canlı, online, ücretsiz okey indirme ve okey oyunu oynama hizmeti vermeye devam etmektedir. Ayrıca sitemizde okey oynarken isterseniz sohbet edebilme imkanıda yakalarak radyoda dinleye bilirsiniz.

Sitemizin Tüm Hakları Saklıdır.